هنرپيشه امنیت ایران ایرانی قطعنامه

هنرپيشه: امنیت ایران ایرانی قطعنامه مذاکرات تحریم ها لغو تحریم اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا

در شرایطی که دولت آمریکا به علت به توافق نرسیدن نمایندگان سنای این کشور بر سر بودجه قوه مجریه تعطیل شد، بررسی آثار تعطیلی مشابه سال ۲۰۱۳ تا حدودی می‌تواند پیامد

پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا

پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا

عبارات مهم : تعطیلی

در شرایطی که دولت آمریکا به علت به توافق نرسیدن نمایندگان سنای این کشور بر سر بودجه قوه مجریه تعطیل شد، بررسی آثار تعطیلی مشابه سال ۲۰۱۳ تا حدودی می تواند پیامدهای این واقعه را روشن کند.

به گزارش ایسنا به نقل از فورچون، با وجود آن که نمایندگان کنگره، پنج شنبه شب با لایحه بودجه موقت دولت به مدت چهار هفته موافقت کرده بودند ولی این لایحه به تایید نهایی در مجلس سنا نرسید تا بدهید ترتیب، روند تعطیلی دولت این کشور شروع شود.

پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا

در وقت تعطیلی دولت، کارمندان فدرال در قوای مجریه، مقننه و قضائیه به مرخصی بدون حقوق اضطراری فرستاده می شوند و تنها کارکنان مهم بر سر کار خود حاضر خواهند شد. جهت مثال، مامورین امنیت اجتماعی از جمله افرادی هستند که انتظار می رود بر سر کار خود باقی بمانند.

تعطیلی دو هفته ای دولت آمریکا در اکتبر سال۲۰۱۳ در وقت ریاست جمهوری اوباما، آثار نسبتا ملایمی را بر روی اقتصاد آمریکا داشت. به علت کم کردن مخارج کارکنانی که حقوق نگرفته بودند، رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در آن سه ماهه اندکی کم کردن یافت.

در شرایطی که دولت آمریکا به علت به توافق نرسیدن نمایندگان سنای این کشور بر سر بودجه قوه مجریه تعطیل شد، بررسی آثار تعطیلی مشابه سال ۲۰۱۳ تا حدودی می‌تواند پیامد

به علاوه به علت به مرخصی فرستاده شدن کارمندان بخش درآمد داخلی، ۴ میلیارد درآمد مالیاتی با تاخیر وصول شد و به گفته دفتر مدیریت و بودجه، تعطیلی دولت باعث تحمیل ۲ میلیارد دلار هزینه به مالیات دهندگان به علت از دست رفتن بهره وری شد. پارک های ملی به تنهایی بعد از آن که مجبور شدند به مدت ۱۶ روز باجه های بلیط فروشی خود را ببندند، ۵۰۰ میلیون دلار درآمد را از دست دادند.

تعطیلی دولت هم چنین شرکت های دارویی را به علت تاخیر در صدور تاییدیه شرکت غذا و دارو جهت داروها و تجهیزات پزشکی متضرر کرد. سرمایه گذاران نیز دسترسی به بعضی از اطلاعات اقتصادی مورد نیاز جهت خرید سهام و تعیین قیمت کالا را از دست دادند. در وقت تعطیلی دولت، ادارات فدرال آماری از اوضاع اشتغال، شاخص مصرف کننده و سایر آمارها را منتشر نکردند.

پس از تعطیلی سال ۲۰۱۳، دولت آمریکا لایحه ای را جهت پرداخت حقوق کارکنان در وقت از دست رفته تصویب کرد. در واقع، با مطابقت دادن آثار تعطیلی سال ۲۰۱۳ دولت اوباما با تعطیلی فعلی، انتظار می رود باز هم تاثیرات مشابهی روی دهد با این تفاوت که ممکن است آثار این تعطیلی بدتر از آن چیزی باشد که تخمین زده می شود.

پیامد تعطیلی دولت بر اقتصاد آمریکا

واژه های کلیدی: تعطیلی | آمریکا | اقتصاد | اقتصادی | درآمد مالی | لایحه بودجه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs